Football - Individual Statistics

Receiving Leaders - All Games
  NAME G REC YDS AVG YPG LNG TD RPG
1 Kevin English, Norwood 10 58 825 14.2 82.5 77 14 5.8
2 Dylan Carter, Norwood 10 49 701 14.3 70.1 95 8 4.9
3 Jaden Wood, St. Bernard 10 52 690 13.3 69.0 0 5 5.2
4 Derrick Crutchfield, Cincinnati College Prep 8 28 675 24.1 84.4 77 9 3.5
5 Brennan Riley, Summit Country Day 8 35 528 15.1 66.0 0 3 4.4
6 Garrett Jostworth, CHCA 5 19 400 21.1 80.0 0 8 3.8
7 Deanza Duncan, New Miami 6 26 391 15.0 65.2 66 5 4.3
8 Cole Redmon, Norwood 10 39 373 9.6 37.3 50 1 3.9
9 Elijah Partin, Norwood 9 30 310 10.3 34.4 18 3 3.3
10 Leo Hennegan, Purcell Marian 8 24 304 12.7 38.0 51 4 3.0
11 Jacob Carrico, Summit Country Day 8 17 297 17.5 37.1 0 1 2.1
12 Antonio Fitzgerald, Cincinnati College Prep 8 26 287 11.0 35.9 50 3 3.3
13 Ryan Hallau, Roger Bacon 11 23 286 12.4 26.0 25 5 2.1
14 Mark Burns, Purcell Marian 8 24 275 11.5 34.4 49 3 3.0
15 Kyle Guyer, Roger Bacon 11 13 272 20.9 24.7 36 5 1.2
16 Jake Tschida, Roger Bacon 10 17 250 14.7 25.0 52 2 1.7
17 Erik Deal, Summit Country Day 8 23 231 10.0 28.9 0 2 2.9
18 Mike Wood, Norwood 8 18 221 12.3 27.6 30 0 2.3
19 Demario Griffin, Clark Montessori 6 12 203 16.9 33.8 75 3 2.0
20 Danny Hudepohl, Roger Bacon 10 11 202 18.4 20.2 65 1 1.1
21 Donald Bailey, Cincinnati College Prep 7 19 198 10.4 28.3 30 2 2.7
22 Matthew Parnell, Cincinnati College Prep 6 12 181 15.1 30.2 58 2 2.0
23 Tyler Willis, Lockland 6 10 173 17.3 28.8 0 2 1.7
24 Zykeem Hundley, St. Bernard 10 10 167 16.7 16.7 0 0 1.0
25 Donovan Matthews, Summit Country Day 8 21 150 7.1 18.8 0 0 2.6
26 Crosley MacEachen, CHCA 5 7 148 21.1 29.6 0 2 1.4
27 Irvin Hodrick Jr., Purcell Marian 9 13 146 11.2 16.2 23 2 1.4
28 Shamar Thompson, Lockland 7 17 132 7.8 18.9 0 1 2.4
29 Jerry Helton, New Miami 6 12 121 10.1 20.2 36 1 2.0
30 Sincere Dubose, North College Hill 5 5 120 24.0 24.0 45 1 1.0
31 Jayden Strong, New Miami 3 4 119 29.8 39.7 85 1 1.3
32 Ian Salkil, CHCA 5 6 116 19.3 23.2 0 3 1.2
33 Elijah Gay, Purcell Marian 9 16 112 7.0 12.4 25 1 1.8
34 Jalawn Parker, St. Bernard 10 5 109 21.8 10.9 0 0 0.5
35 Darren Talbert Jr, Lockland 7 10 108 10.8 15.4 0 0 1.4
36 Terry Bishop, Cincinnati College Prep 8 13 106 8.2 13.3 35 2 1.6
37 Jordan Robinette, New Miami 5 12 104 8.7 20.8 15 2 2.4
37 Parker Corbin, Cincinnati Country Day 6 9 104 11.6 17.3 24 1 1.5
39 Quran Wagner, North College Hill 3 4 100 25.0 33.3 35 0 1.3
40 RT Adkins, Cincinnati Country Day 6 5 83 16.6 13.8 37 1 0.8
41 Jah'Mal Hutsell, Roger Bacon 11 9 75 8.3 6.8 18 1 0.8
42 Corey Kiner, Roger Bacon 11 3 71 23.7 6.5 55 1 0.3
42 Zavier Hoover, Purcell Marian 7 6 71 11.8 10.1 15 0 0.9
44 Damyren Joy, North College Hill 5 4 70 17.5 14.0 45 1 0.8
45 Daniel Foy, Purcell Marian 8 7 68 9.7 8.5 23 0 0.9
46 Morgan Sacay, CHCA 5 5 62 12.4 12.4 0 1 1.0
47 Raeshaun Clark, Cincinnati College Prep 7 4 61 15.3 8.7 29 0 0.6
48 Zaire Mobley, Cincinnati College Prep 7 5 55 11.0 7.9 34 1 0.7
48 Jonah Mason, Clark Montessori 6 2 55 27.5 9.2 41 0 0.3
50 Raeshawn Hammond, Cincinnati College Prep 4 6 54 9.0 13.5 21 1 1.5